یکی از بیماری های خطرناک در بین افراد، بیماری دیابت می باشد. بدن افرادی که دیابت دارند، نمی تواند قند مصرفی را به انرژی تبدیل کند و آن را بسوزاند. همین امر باعث می شود که قند خون آن ها بالا برود. بیمارانی که با این مشکل روبرو هستند، دو برابر افراد دیگر با بیماری های قلبی عروقی، کوری، قطع اندام و … مواجه خواهند شد. به همین سبب باید میزان قند خون در این افراد به طور دقیق محاسبه و کنترل شود.

به طور کلی زمانی که افراد مواد خوراکی و قند را مصرف می کنند، انسولینی که در بدن وجود دارد باعث می شود که قفل سلول ها باز شود و این قند و گلوکز به سلول وارد شده و به انرژی تبدیل شود. اما در برخی از افراد، انسولین به میزان کافی وجود ندارد به همین سبب قند و گلوکز نمی تواند به سلول وارد شود و ناچار است که در خون باقی بماند. همین امر باعث می شود که قند خون او بالا رود و فرد دچار دیابت شود.

خانم هایی که سالم هستند، ممکن است با باردار شدن، مبتلا به دیابت بارداری شوند. این مشکل برای بسیاری از خانم ها به وجود می آید و باید آن را به خوبی کنترل کرد تا مشکلی برای مادر و نوزاد به وجود نیاید. اضافه وزن، تغییرات هورمونی و … عواملی هستند که باعث بروز این مشکل می شوند.

دیابت

انواع دیابت

بیماری دیابت به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود که افراد ممکن است دچار هر یک از آن ها باشند.

دیابت نوع یک

یکی از انواع این بیماری، نوع یک نامیده می شود. در این نوع از بیماری، انسولین به میزان کافی در بدن تولید نمی شود و یا اینکه بدن توانایی تولید هیچ گونه انسولینی ندارد. این نوع از بیماری بیشتر در کودکان دیده می شود. افرادی که با این نوع از مشکل روبرو هستند، باید روزانه انسولین تزریق کنند تا میزان مورد نیاز بدن تامین شود. حدود 5 تا 10 درصد افرادی که دیابت دارند، از نوع یک می باشد.

دیابت نوع دو

یکی دیگر از انواع این بیماری، نوع دو می باشد. در این نوع از بیماری، انسولین در بدن تولید می شود اما سلول ها نمی توانند به آن پاسخ دهند. این نوع از دیابت بسیار گسترده تر از مورد قبلی می شود و بیشتر در مردانی که اضافه وزن دارند و بالای 40 سال سن دارند، دیده می شود. حدود 90 تا 95 درصد افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند، مبتلا به این نوع از آن می باشند. حتی بسیاری از افراد به این بیماری دچار هستند و از وجود آن اطلاعی ندارند.

البته باید بدانید که این بیماری را می توان به دو نوع دیابت شیرین و دیابت بی مزه نیز تقسیم بندی کرد. تفاوت این دو مدل در وجود قند در ادرار آن ها می باشد . زمانی که افراد دچار قند خون می شوند، تعداد دفعات ادرار آن ها زیاد می شود. اگر علاوه بر افزایش تعداد دفعات ادرار، در ادرار آن ها قند دیده شود، آن ها مبتلا به بیماری شیرین هستند. اما اگر تنها تعداد ادرار آن ها زیاد شده باشد و قندی درون آن نباشد، آن ها با بیماری بی مزه روبرو هستند.

روش های درمانی دیابت

افرادی که با این بیماری روبرو هستند، می توانند از روش های درمانی متفاوتی استفاده کنند. به طور مثال افرادی که نوع یک این بیماری را دارند، می توانند با استفاده از انسولین، داشتن رژیم غذایی مناسب، ورزش و …. این بیماری را کنترل کنند.

افرادی که با نوع دو این بیماری روبرو هستند باید حتما وزن خود را کاهش دهند و از ورزش استفاده کنند. استفاده از داروهای دیابت و تزریق می تواند برای این بیماران مفید باشد.

یکی از بهترین محصولاتی که می تواند شما را در کنترل قند خون کمک کند، کپسول دیابت نیاک ( قند خون ) می باشد. این کپسول یکی از دارو های کمکی برای پایین آوردن غلظت قند خون به شمار می رود که برای بیمارانی که با نوع دو روبرو هستند ، بسیار مفید می باشد. این کپسول ها گیاهی هستند و هیچ گونه عوارضی را در پی نخواهند داشت به همین سبب می توانید با خیالی آسوده از کپسول دیابت نیاک ( قند خون ) استفاده کنید. در این محصول از شیرین بیان، گل سرخ، گلنار، گل ارمنی، تخم کاهو، طباشیر و … استفاده شده است. روش استفاده و مصرف از این کپسول با دستور پزشک به صورت 3 بار در روز است که در هر مرتبه می توان یک تا دو کپسول را استفاده کرد.